×
Môj príbeh Aktuality Naše mesto Program Kontakt PODPORTE NÁS
S KOČNEROM VEDIEM BOJ

S KOČNEROM VEDIEM BOJ

Som kľúčový svedok v spore za desiatky miliónov eur. V spore, pre ktorý je Marian Kočner momentálne za mrežami. Keď do Markízy vstúpili noví vlastníci, stal som sa nielen generálnym riaditeľom televízie, ale aj jej konateľom. Som teda človek, ktorý má vedieť, či zmenky existovali, alebo nie. A ja v tomto spore jednoznačne hovorím, že existenciu zmeniek vylučujem. Chodím na vypočutia na NAKA a čelím advokátom Mariana Kočnera a ich otázkam.

Kauza Kočnerových SMSiek bol útok na celú novinársku obec, a osobitne RTVS pod mojím vedením. Okamžite som dal podnet na generálnu prokuratúru a bol som vypovedať. So situáciou som bol konfrontovaný aj na Rade RTVS, ale najmä na mediálnom výbore, tlačili na mňa, aby bol odvolaný šéf spravodajstva a vedúci vydania. Tomu som sa zásadne vzoprel a kauzu sme profesionálne ustáli.

Ešte počas môjho pôsobenia v Markíze nás Kočner opakovane obviňoval z manipulácie spravodajstva pri téme pezinskej skládky a neskôr sa mi vyhrážal pre rozhovor s vtedajším generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom. Dokonca sa v tom čase tento človek vyhrážal aj likvidáciou jednému z mojich najbližších kolegov, práve pre túto kauzu.

S Kočnerom vediem boj.

 

Prečítajte si viac na stránke TV Markíza v článku: Bývalí riaditelia TV Markíza o zmenkách nikdy nepočuli

Kontakt

Napíšte Vašovi
Napíšte Vašovi